Firma Handlowa TC-ZAK Turcza posiada uprawnienia do realizacji czynności edukacyjnych i prowadzenia szkolenia z zakresu praktycznej nauki zawodu dla uczniów oraz absolwentów szkół handlowych lub o profilu, którego zakres szkolenia wchodzi w kompetencje instruktorów firmy oraz profilu działalności przedsiębiorstwa.

 

 

 

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 1. 07. 2002 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu / Dz. U. Nr 113, poz. 988 ze zmian./Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3. 02. 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych / Dz. U. Nr 31, poz. 216

Kwalifikacje instruktorów:

  • akty prawne dotyczące kształcenia, szkolenia, doskonalenia,
  • przemiany edukacyjne uwzględniające kształcenie modułowe,
  • psychologia, pedagogika, filozofia i socjologia aspektów pracy zawodowej fizycznej i umysłowej ,
  • rodzaje interakcji międzyludzkich i ich wpływ na kształtowanie postaw,
  • metody i sposoby prowadzenia zajęć z młodzieżą i z dorosłymi
  • organizacja, zasady i metody prowadzenia zajęć z poszczególnych przedmiotów,
  • wpływ cech przekazu na zmiany i kształtowanie postaw,
  • teoria nauczania, uczenia się i wychowania.

    Naszych instruktorów cechują umiejętności i sprawności:
    • planowania pracy dydaktyczno- wychowawczej z młodzieżą i z dorosłymi,
    • wypełniania dokumentacji,
    • organizowania zajęć dydaktycznych różnych typów,
    • kształcenia i rozwijania umiejętności praktycznych, sprawności i nawyków zgodnych ze współczesnymi teoriami psychologicznymi: doboru metod, zasad nauczania i środków dydaktycznych do tematu prowadzonych zajęć,
    • wzbogacania i unowocześniania warsztatu pracy przez samokształcenie i samodoskonalenie,
    • efektywnego i konstruktywnego porozumiewania się i odbierania informacji.

 

 

Staż/Praktyka

 

1.Realizacja praktyki/stażu odbywa się na podstawie umowy zawartej między przedsiębiorstwem - organizatorem praktyki/stażu a jednostką oświatową, kierującą osobę na tego typu szkolenie.
2. Osoba ubiegająca się o przyjęcie na praktykę/staż powinna złożyć podanie (powinno zawierać proponowany termin praktyki, program praktyki), wraz z CV, książeczką sanitarno-epidemiologiczną oraz skierowaniem na praktykę (od oświatowego podmiotu kierującego) nie pózniej niż 30 dni przed planowanym rozpoczęciem szkolenia.
3. W trakcie w/w szkolenia praktykant/stażysta powinien zapoznać się ze wszelkimi procedurami oraz zagadnieniami objętymi programem praktyki/stażu, co potwierdza dziennik praktyki, prowadzony przez przydzielonego instruktora.
4. Firma Handlowa TC-ZAK Turcza nie akceptuje porozumień/umów wystawianych przez jednostki zewnętrzne.
5. W trakcie odbywania w/w szkolenia praktykant/stażysta powinien stosować się do zasad oraz reguł panujących w Zakładzie Pracy, z uwzględnieniem przepisów BHP oraz zaleceń instruktora.
6. Wszelkie zmiany w rozkładzie szkolenia (bez wprowadzania zmian w ogólny program praktyki) powinny być ustalone pomiędzy Praktykantem/Stażystą a Instruktorem w porozumieniu z Prezesem Przedsiębiorstwa.
7. Naruszenie zasad oraz reguł panujących w Zakładzie Pracy lub/oraz przepisów BHP, a także zaleceń Instruktora przez Praktykanta/Stażystę skutkować będzie zerwaniem umowy o kształcenie decyzją Prezesa Przedsiębiorstwa, co oznacza, iż praktykant/stażysta nie zaliczył/ukończył szkolenia.

 

Wszelkie dodatkowe informację udzielamy drogą telefoniczną (w godzinach pracy biura Firmy Handlowej TC-ZAK Turcza) lub drogą e-mail.

TRADING COMPANY ZAK-TURCZA ®